Ostatní

Anténní a datové rozvody

Nejběžnějším řešením v rodinných domech je montáž datové a anténní zásuvky do společného rámečku v místě, kde je televizor v obývacím pokoji, pracovní stůl, dětský pokoj, atd. Datové a anténní zásuvky jsou pak svedeny do společného centrálního rozvaděče.

V rozvaděči slaboproudých systémů se propojují zásuvky do sítě internet a anténní zásuvky na pozemní či satelitní digitální vysílání.

Na střeše je umístěna sestava antény DVBT, případně parabola pro satelitní příjem.

     

Nejčastější způsoby realizace oživení antenních zásuvek:

Nejvýhodnějším typem příjmu televizního signálu je pozemní digitální vysílaní, nebo-li DVBT. Signál DVBT je sveden z antény do jednotlivých zásuvek v domě. Počet účastnických zásuvek přitom není v případě využití signálu DVBT omezen. Při zřízení tohoto typu příjmu televizního signálu vynaložíte minimální náklady a jeho další užívání je zdarma.

Další možností je využití satelitního signálu. Každá televize v domě potřebuje pro příjem satelitního signálu vlastní satelitní přijímač. Signál pro satelitní přijímač je vyveden například do obývacího pokoje, kde je situovaná velká TV s domácím kinem. Podle způsobu řešení rozvodů a využití aktivních prvků je dán počet účastnických zásuvek. Příjem satelitního signálu podléhá různým omezením a je zpoplatněn.

Datové sítě

Provádíme kompletní dodávku a montáž strukturované kabeláže. Od rozvaděčů, jejich osazení a zapojení, přes realizaci kabeláže a instalaci zásuvek.

Kategorie 3, 5E, 6, 6A, 7... jakou z platforem má dnes význam instalovat a proč?
Stručně řečeno má dnes význam při instalaci nové strukturované kabeláže vybírat mezi kategorií 5E a 6A.
- Kategorie 5E má smysl tam, kde víme, že nebudeme potřebovat vyšší rychlost přenosu po Ethernetu než je 1Gbit. Nebo je kabeláž instalována jen dočasně, případně je potřeba šetřit finanční prostředky.
- Kategorii 6A volíme, pokud chceme mít garantovanou rychlost Ethenetu 10Gbitů, pokud stavíme novou budovu nebo rekonstruujeme a je požadována morální životnost kabeláže 20 - 30 let.
(POZOR! - Kabeláže Kategorie 7 nemusí zvládnout 10Gbit Ethernet, proto tato kategorie ztrácí v současnosti význam.)

Nově se začíná prosazovat optická kabeláž i v těch typech a velikostech rozvodů, kde se zatím vždy uvažovalo pouze o metalickém vedení.

Dodávka a montáž parapetních žlabů a jiných kabelážních systémů.


Centrální vysavače

Centrální vysavače HUSKY. Záruka až 25 let. Suché i kombinované sání. Zásuvky pro přenosnou hadici nebo komfortní zásuvky s hadicí skrytou ve zdi. Šterbinové zásuvky - pohodlí dotažené k dokonalosti, například v kuchyni, koupelně či zádveří.

Docházka a přístup

Otevírání dveří, vrat, závor, bran atd. Pomocí bezkontaktního RFID média (přívěšek, karta), otiskem prstu nebo prozvoněním z mobilního telefonu.
Evidence průchodů a sledování pohybu osob.
Zpracování docházky zaměstnanců dle platné české legislativy, nebo jen pro interní potřeby firmy. 

Automatické závory SOMMER

Německá značka Sommer nabízí závory s moderním designem a řadou praktických funkcí. Tyto závory jsou určeny pro veřejná ale i soukromá parkoviště, včetně těch firemních. Závory jsou nabízeny pro parkoviště menších či středně velkých rozměrů.

Závory značky Sommer jsou dodávány v pravé i levé variantě. Jsou vybaveny bílým hliníkovým ramenem o délce 6 m. Délku ramene je možno zkrátit podle vašich požadavků. Standardní součástí závory jsou též reflexní nálepky, které zvyšují její viditelnost a tím i bezpečnost při používání.

Ve standardní výbavě závory jsou též použity vyvažovací pružiny, integrovaná řdící jednotka či přijímač dálkového ovládání pracující na frekvenci 868,8 Mhz. Velmi důležitou součástí závory je i jednoduché nouzové odblokování v případě, kdy dojde k výpadku elektrické energie.

Pomocí vestavěné řídící jednotky je závora schopna detekovat překážku. V případě detekce překážky automaticky dochází k reverzaci chodu. Řídící jednotka je též vybavena funkcí automatického načtení síly pro otevření i zavření. Závora je vybavena vstupy pro zapojení varovného světla, optické závory či podlahové indukční smyčky.

Elektronická ochrana zboží

Montujeme systém ochrany zboží značky Sensormatic/TYCO.

Základem ochrany je umístění rámů (antén) do výstupní zóny, které detekují přítomnost ochranných prvků - tzv. tagů připevněných na zboží. Tagy se vyrábějí v řadě variací podle zboží, na které jsou určeny. Rovněž rámy (antény) mohou pracovat na různých principech v závisloti na typu provozu a okolním prostředí.

Vybavit i menší prodejnu systémem ochrany zboží není dnes již přehnaně velkou investicí. Nejjednodušší detekční rámy lze pořídit v ceně lepšího televizoru a tagy (ať již jednorázové nebo opakovaně použitelné) představují zanedbatelný zlomek hodnoty vystaveného zboží.