Automatizace stínění

Mezi naše další služby patří montáž komplexního řešení chytrého stínění Loxone pro rodinné domy a především pak pro domy pasivní. Řízení stínění, které nabízíme, dokáže totiž mnohem více než jen chránit vaše obydlí před slunečními paprsky.

Inteligentní ovládání stínění je efektivnější než čistě manuální ovládání

Takové stínění, které je řízené právě systémem Loxone, funguje naprosto automaticky. To znamená, že se samo dokáže přizpůsobovat aktuálnímu počasí. Ve vaší domácnosti, ale i firmě a jiných komerčních prostorách zajistí maximální soukromí, kdy se se západem slunce a rozsvícením světel zatemní. Zároveň stínění dokáže fungovat zcela automaticky na základě několika dalších faktorů, mezi které patří jednak intenzita slunečního záření, ale také pokojová teplota a poloha slunce. Pokud v některé části z domu hrozí přehřátí interiéru, dům ji sám zastíní. V zimě dokáže systém vyhodnotit, jestli je třeba vpustit sluneční paprsky a prostory nechat vyhřát nebo naopak pomocí stínění zamezit únikům tepla. A pokud se třeba začne zvedat vítr a blíží se bouřka, vaše stínění se automaticky vytáhne do polohy, která je v daných povětrnostních podmínkách bezpečná.

Inteligentní ovládání žaluzií a rolet Laxone

Bezpečnostní funkce

Chytré ovládání žaluzií a rolet je navíc opatřeno dětskou pojistkou, kterou lze deaktivovat. Stínění různých oken můžete ovládat ve skupinách, které si libovolně uspořádáte. Chytré stínění navíc dokáže simulovat i vaši přítomnost v době, kdy v objektu nejste a užíváte si třeba někde na dovolené. Navíc v případě nouze, kdyby došlo například k požáru nebo vloupání, se všechna stínící technika vytáhne a vy tak můžete bezpečně opustit dům.

Pomůžeme vám realizovat sen o chytré domácnosti

Produkty Loxone a automatické stínění jsou vhodné pro realizaci projektů jakýchkoliv velikostí. Tato automatizace stínící techniky vám hravě ušetří mnoho každodenních starostí a navíc poskytne trochu toho luxusního komfortu. S využitím této technologie můžete snadno ovládat venkovní žaluzie, předokenní rolety, markýzy i další typy stínící techniky. Aplikace Loxone je jednoduchá a dostupná pro většinu operačních systémů. A vy tak máte váš dům pod kontrolou a můžete jej ovládat, i když zde zrovna nejste.

Aplikace Laxone

To jsou úžasné možnosti bydlení dneška. Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat, nabízíme vám jistotu, jak zajistit, že váš dům bude odpovídat současných standardům a vaše stínící technika vám poskytne mnohem více než jen přítmí.

Pro základní seznámení se systémem LOXONE doporučujeme tuto brožuru: stáhnout zde