Anténní a datové rozvody

Nejběžnějším řešením v rodinných domech je montáž datové a anténní zásuvky do společného rámečku v místě, kde je televizor v

obývacím pokoji, pracovní stůl, dětský pokoj, atd. Datové a anténní zásuvky jsou pak svedeny do společného centrálního rozvaděče.


V rozvaděči slaboproudých systémů se propojují zásuvky do sítě internet a anténní zásuvky na pozemní či satelitní digitální vysílání.

Na střeše je umístěna sestava antény DVBT, případně parabola pro satelitní příjem.

 

 

Oživení anténních zásuvek realizujeme nejčastěji takto:

Do každé zásuvky v domě je z antény sveden signál pozemního digitílního vysílání (DVBT). Zřízení tohoto typu příjmu televizního vysílání představuje minimální náklady, další příjem je zdarma a není omezen počet účastnických zásuvek.

V obývacím pokoji, kde je velká TV s domácím kinem je vyveden signál pro satelitní přijímač. Příjem satelitního vysílání je zpoplatněn, pro každou televizi je nutný satelitní přijímač. Počet účastnických zásuvek je dán řešením rozvodů a aktivními prvky a platí pro něj určitá omezení.

 

 

 

Datové sítě

Provádíme kompletní dodávku a montáž strukturované kabeláže. Od rozvaděčů, jejich osazení a zapojení, přes realizaci kabeláže a instalaci zásuvek.

 
Kategorie 3, 5E, 6, 6A, 7... jakou z platforem má dnes význam instalovat a proč?
Stručně řečeno má dnes význam při instalaci nové strukturované kabeláže vybírat mezi kategorií 5E a 6A.
- Kategorie 5E má smysl tam, kde víme, že nebudeme potřebovat vyšší rychlost přenosu po Ethernetu než je 1Gbit. Nebo je kabeláž instalována jen dočasně, případně je potřeba šetřit finanční prostředky.
- Kategorii 6A volíme, pokud chceme mít garantovanou rychlost Ethenetu 10Gbitů, pokud stavíme novou budovu nebo rekonstruujeme a je požadována morální životnost kabeláže 20 - 30 let.
(POZOR! - Kabeláže Kategorie 7 nemusí zvládnout 10Gbit Ethernet, proto tato kategorie ztrácí v současnosti význam.)

Nově se začíná prosazovat optická kabeláž i v těch typech a velikostech rozvodů, kde se zatím vždy uvažovalo pouze o metalickém vedení.

 

Dodávka a montáž parapetních žlabů a jiných kabelážních systémů.

 

 

 

   Domácí IP videotelefony HIKVISION

Po létech dobrodružství a záhad jsme zcela opustili analogové a v uvozovkách digitální systémy všemožných výrobců z různých koutů naší planety a věnujeme se pouze IP techologii videotelefonů, tedy opravdu digitální technologii videotelefonů.

V 21. století si lidstvo zaslouží zvonky, které fungují. Když je rozumět slovům, obraz je barevný a nevypadává a v kteroukoliv dobu se lze na obyvatele domu dozvonit, pak se dá říct - tak to má být.

 

 

    Elektrická požární signalizace - EPS

Samostatné systémy EPS. Požární hlásiče v rámci EZS. Požární hlásiče pro kolaudaci rodinných domů.

 

  

Centrální vysavače

Centrální vysavače HUSKY. Záruka až 25 let. Suché i kombinované sání. Zásuvky pro přenosnou hadici nebo komfortní zásuvky s hadicí skrytou ve zdi. Šterbinové zásuvky - pohodlí dotažené k dokonalosti, například v kuchyni, koupelně či zádveří.

 

 

Docházka a přístup

Otevírání dveří, vrat, závor, bran atd. Pomocí bezkontaktního RFID média (přívěšek, karta), otiskem prstu nebo prozvoněním z mobilního telefonu.

Evidence průchodů a sledování pohybu osob.

Zpracování docházky zaměstnanců dle platné české legislativy, nebo jen pro interní potřeby firmy.

 

 

 

 

Automatické závory SOMMER

Německá závora značky Sommer je určena pro soukromá, veřejná a firemní menší nebo středně velká parkoviště. Má moderní design a celou řadou nadstandardních praktických funkcí. Závoru Sommer dodáváme v provedení levá nebo pravá společně s bílým hliníkovým ramenem délky 6 m včetně reflexních nálepek. Rameno je možné zakrátit na potřebnou délku. Závora je standardně vybavena vyvažovacími pružinami, integrovanou řídící jednotkou, přijímačem dálkového ovládání FM 868,8 MHz a pro Vaše pohodlí je aplikováno jednoduché nouzové odblokování v případě výpadku el. energie. Řídící jednotka je vybavena funkcí rozeznání překážky s reverzací, automatické načtení síly pro otvírání i zavírání a připravena k připojení varovného světla, optické závory a podlahové indukční smyčky.

 

Elektronická ochrana zboží

Montujeme systém ochrany zboží značky Sensormatic/TYCO.

Základem ochrany je umístění rámů (antén) do výstupní zóny, které detekují přítomnost ochranných prvků - tzv. tagů připevněných na zboží. Tagy se vyrábějí v řadě variací podle zboží, na které jsou určeny. Rovněž rámy (antény) mohou pracovat na různých principech v závisloti na typu provozu a okolním prostředí.

Vybavit i menší prodejnu systémem ochrany zboží není dnes již přehnaně velkou investicí. Nejjednodušší detekční rámy lze pořídit v ceně lepšího televizoru a tagy (ať již jednorázové nebo opakovaně použitelné) představují zanedbatelný zlomek hodnoty vystaveného zboží.